Kızlık Zarı

Kayseri Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı, anatomik açıdan bir işlevi henüz bulunmamış lakin kültürel bakımdan büyük tabulara sahip önem taşıyan, vajen girişinden 2-3 santimetre içeride var olan ortası delik, damarlı bir yapıdır. Kızlık zarı kültürel açıdan büyük önem taşır çünkü birçok kültürde kızlık zarı bekaret sembolüdür. Girilen ilk cinsel ilişkide bu hassas yapı yani kızlık zarı yırtılır ve kanamaya sebep olur.

Kayseri kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Ama gözden kaçan çok önemli bir ayrıntı var ki, kimi kadında da kanama olmayabilir. Kızlık zarının yapısından ya da esenkliğinden kaynaklı ilk ya da sonra ki ilişkilerde dahi kanama olmayabilir.

Tıbben yaşanan fikirsel ve teknolojik gelişmeler ve üretilen teknikler sayesinde herhangi bir sebepten yırtılmış kızlık zarı kolay ve muayenehane şartlarında yapılabilen bir işlem ile onarılabilmektedir. Halk arasında kızlık zarı dikimi olarak bilinen bu işleme hymenoplasti denmektedir.

Kızlık Zarı / Bekaret Muayenesi

Kızlık zarı yani bekaret muayenesi, kızlık zarında bir hasar olup olmadığı, yırtılma ya da esneklik durumu ya da kızlık zarının çeşidini anlamak amacıyla yapılan, jinekolojik muayene masasında gerçekleşen, herhangi bir cihaz ya da alet kullanılmadan sadece el ve göz ile yapılabilen ağrısız ve acısız hayli basit bir muayenedir. Bu muayenede yukarıda belirtilen tüm hususlar tespit edilir fakat bilinmelidir ki kızlık zarının ne zaman bozulduğu ya da kaç kere ilişkiye girildiği gibi bilgileri tespit etmenin tıbben bir yolu bulunmamaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi (Hymenoplasti)

Kızlık zarı dikimi işlemi, jinekolog doktorlar tarafından uygulanan basit ama tecrübe gerektiren bir işlemdir. Bu işlemin amacı, operasyon sonrası yaşanacak ilk cinsel ilişkide kızlık zarının yeniden yırtılıp kanamasıdır. 

Kızlık zarı dikimi operasyonu iki yöntemle yapılır;

Geçici Kızlık Zarı; Yakın dönem için geçerli bir işlemdir. Geçici kızlık zarı dikimi yaptıran kişi 7-10 gün içinde mutlaka ilişkiye girmelidir. Aksi takdirde işlem kalıcılığı yitirecektir. İşlem sedasyon anestezi ile yapılıyor yani hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Yaklaşık 30 dakika süren işlem sonrası, yine 30 dakika kadar da dinlendikten sonra günlük yaşantınıza geri dönüş yapabiliyorsunuz. İşlem sonrası ilişki gününe kadar ayakta duş alın, vajina bölgesine su sabun değdirmeyin ve ağır sporlar ve ata, bisiklete, motosiklete binmek gibi aktivitelerden kaçının. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi; uzun vadede geçerli bir işlemdir. Kalıcı kızlık zarı dikimi yaptıran kişi işlemden 7-10 gün sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kanaması olur. Bu operasyon flep tekniği ile yapılmakta olup, kabaca anlatımıyla yeni bir kızlık zarı oluşturmak amacıyla yapılır. İşlem sırasında hasta sedasyon anestezi ile uyutulur ve yaklaşık 30 dakika içinde işlemi biter. Herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. İşlem bittikten sonra 30 dakika kadar dinlenen hastamız günlük yaşantısına geri döner. Sonrasında bazı tıbbi kurallar vardır dikkat edilmesi gereken, yaklaşık 3 hafta havuz ya da denize girmemek, ayakta duş almak, bisiklet, motosiklet ya da ata binmeyin, işlem bölgesine su sabun değmesin, enfeksiyona sebep olacak her şeyden uzak durunuz. Aklınıza takılan her şeyi bize sorabilirsiniz.                        Kızlık zarı dikimi sonrası kanama mutlaka gerçekleşecektir. Tecrübe, deneyim ve hijyen bu işlemin anahtar noktasıdır. Kliniğimizde bu işlem hocamızın 28 yıllık tecrübe ve deneyimleri ve hijyenik ayrıcada güvenilir bir ortamda titizlikle yapılmaktadır.

Kayseri Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   dir.