Kızlık Zarı

Kızlık Zarı Dikimi Konya

Konya Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı (hymen), vajina girişinin 1-2 cm iç kısmında bulunur ve kılcal damarlardan oluşur. Ortasında adet kanamasının çıkması için bir delik bulunur ve bu deliğin şekline göre de kızlık zarı septalı, yarı septalı, anüler gibi birkaç isimle adlandırılır.

Kızlık zarı ülkemizde bir namus simgesi haline gelmiştir. İlk ilişki sırasında kanaması zorunlu olan ve kanamadığı zaman namus cinayetlerine sebep olan bir olgudur. Fakat durum tıbben böyle değildir. Her bakire kişi ilk ilişki de kanayacak diye bir zorunluluk yoktur. Hatta defalarca ilişkiye girilmesine rağmen kızlık zarı yırtılmayacak ya da kanamayacak kadar esnek olabilir.

Konya kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Merhaba,

Ben, Dr. Uzay Yıldırım,

Muayenehanemde kızlık zarı dikimi fiyatları;

İşlem öncesi muayene, zar dikimi ve anestezi ücreti ve 3 hafta sonra yapacağım kontrolleri kapsayacak şekilde 3500 TL.

Bu ücret, kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi işlemlerinin her ikisi için de geçerlidir.

Günümüzde pek çok genç kadın mahalle baskısı ve namus olgusu sebebiyle bekaret konusunda çok fiziki ya da psikolojik şiddete maruz bırakılıp kızlık zarı diktirme işlemi yaptırmak durumunda kalıyorlar.

Kızlık zarı dikiminde 2 yöntem bulunmaktadır. Geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Geçici kızlık zarı dikiminde eğer ilk ilişkiye girilecek gün belliyse bu günden 7-10 gün öncesinde işlem yapılır. Yapılan işlem kullanılan yöntem ve cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korur ve ilişkiye girilse de girmese de 10 gün sonra işlem öncesi eski şeklini alır. İşlem sonrası hafif kanamanız olabilir. İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi ortamlardan uzak durmalı ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise ilk ilişkiye girilecek gün belli değilse ve hatta belki de aylar ya da yıllar sonra yaşanacak bir durumda bile yapılan bir işlemdir. İşlem bölgesi 3 hafta içerisinde iyileşir ve yıllar sonra bile ilişkiye girilse kanamanın olacağı bir şekilde onarılmış olur. İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız olabilir. Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalı ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmak gibi bir durum söz konusu değil.

Kızlık zarı dikimi işlemi ağrılı bir süreçtir. Yaklaşık olarak 30 dakika sürer ve bu süreçte hastanın ağrıyı hissetmemesi için sedasyon (derin uyku hali) anestezi ile yapılmakta ve işleme anestezi doktoru da eşlik etmektedir. İşlem süresince hastamız hiçbir şey hissetmeden uyur ve işlem biter bitmez uyandırılır. Yaklaşık 30 dakika dinlendikten  sonra günlük yaşantısına geri dönebilmektedir. Yani bu işlem için il dışından günü birlik gidiş dönüş yapabilirsiniz.

Vücudumuza uygulanan her tıbbi işlem gibi kızlık zarı dikimi işleminin de riskleri bulunmaktadır. Bu risklere, kanama, rahim delinmesi, enfeksiyon gibi durumlar örnek gösterilebilir. Lakin bu riskler sık rastlanılan durumlar değildir. Ayrıca kliniğimiz her türlü acil durumda ilk yardımı yapabilecek donanıma ve lokasyona sahiptir.

Kızlık zarı işlemi klinik koşullarında yapılabilen, çok nadir durumlar dışında hastane-ameliyathane ortamı gerektiren bir işlemdir.

Kızlık zarı işlemini on sekiz yaşını geçmiş her kadın kendi isteği ile yapılabilmektedir. On sekiz yaşından küçük hastalarda anne, baba ya da vasi onayı gerekmektedir.

İşlem sonrası hastamıza antibiyotik ve ağrı kesici reçete ediyoruz. İşlemden üç hafta sonrasında hastamızı kontrole çağırıyoruz.

Kızlık zarı dikimi işlemi, işlem yapan doktor dışında bir başkası tarafından bakıldığında anlaşılmaz.

Konya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Konya Kızlık zarı işlemi için, kalıcı yada geçici farketmeksizin tek fiyatımız vardır. Kızlık zarı dikimi fiyatları işlem, anestezi muayene ve kontrol dahil 3500 TL dir.

Son olarak; bu işlem için verdiğiniz tüm bilgileriniz, yapılan muayene, işlem ve kontrol ziyaretiniz hasta gizliliği önceliğimiz ve etik anlayışımız doğrultusunda bizde saklı kalıyor.