Kızlık Zarı

İstanbul Kızlık Zarı Dikimi 

Kızlık zarı dikimi Ankara’da muayenehanemizde yapılmaktadır. Kızlık zarının bir diğer adı da Hymendir. Kızlık zarı dikimi işleminin adı  Hymenoplasti’dir. Hymen yani kızlık zarı vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer alan kılcal damarlar ile kaplı zardır.

İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Kızlık zarı ilişki esnasında yırtılır ve kanar, ancak çoğu zaman kanamayabilir hafif lekelenme şeklinde kan gelebilir bu ve bunun gibi durumlar çoğunlukla kızlık zarının yapısından kaynaklanır. Kızlık zarı dikimi işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile yaptırabilir

Kızlık Zarı Muayenesi Yapılır mı ?

Elbette kızlık zarı muayenesi kliniğimizde yapılmaktadır. Her bünye aynı olmadığı gibi her kadında aynı kızlık zarı bulunmaz. Kızlık zarının çeşidinin öğrenebilmesi açısından kadın doğum doktoru tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Acısız ve ağrısız olan kızlık zarı muayenesi yaklaşık 5-10 dakika sürmektedir. Muayene sonucu doktorunuz detaylı bilgiyi size verecektir. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici kızlık zarı gerdek veya ilk ilişki tarihi belliyse bu tarihin  7-10 gün öncesinden yapılan geçici kızlık zarı dikim işlemidir ki bu işlem yapıldıktan yaklaşık 10 gün sonra işlem bölgesi işlemden önceki halini geri alır. Eğer en geç 10 gün içerisinde ilişkiye girilmediyse işlem boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz belli değilse mutlaka kalıcı yöntem ile onarım yapılmalıdır. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi; 

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ilişki tarihi belli değilse aylar belki de yıllar sonrası için bir ilişki planlıyorsa hasta mutlaka bu yöntem ile dikim yapılmalıdır. Her iki yöntemde de dikiş metaryalleri farklı olmasından dolayı kalıcı yöntem ile dikim sonrası hastanın iyileşme süresi 10 – 21 gün aralığıdır. Seneler sonra bile ilişkiye girse kızlık zarı kendiliğinden bozulmayacaktır.  

Kızlık Zarı Dikimi Süresi;

Her iki yöntemde de işlem süresi aynıdır, yaklaşık 25 – 30 dk süren işlem sedasyon anestezi altında yapılmaktadır. İşlem için uyuyacağınızdan dolayı mutlaka 5 saat aç ve susuz gelmeniz gerekmektedir. Bu duruma su ve sigara da dahildir. Anestezi işlem süresince sizin hiçbir şey hissetmemeniz için uygulanan bir yöntemdir. Sedasyon anestezi derin uyku halidir. İşlem sonrası hemen uyanacaksınız ve yaklaşık  15-20 dk dinlendikten sonra günlük yaşantınıza kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Hastanın paylaştığı bilgiler ve ilşlem hakkında kesinlikle 2. kişi ile paylaşılmaz ve kayıt yapılmaz kliniğimizde hasta gizliliği ön planda tutularak bu işlem yapılmaktadır. 

İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel klinik ve hastanelerde belirli bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret belirleyebilmektedir.

  • Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;
  • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret edemeyeceksiniz.
  • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyatı etkiler.
  • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.