Kızlık Zarı

Elazığ Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı bir diğer adı ile Hymen’dir. Kızlık zarının dikim işlemine Himenoplasti denmektedir. Hymenoplasti yaklaış 25-30 dk içinde biten bir işlem olmakla birlikte ağrılı ve acılı bir işlem olmasından kaynaklı sedasyon anestezi altında yapılmaktadır. Sedasyon anestezi genel uyku hali olarak bilinen işlem süresince uyuyacağınız türden bir anestezidir

Elazığ kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

İşlem anestezi altında yapılmasından kaynaklı işleme gelmeden önce 5 saat aç ve susuz bir şekilde sigara dahil yemeden-içmeden gelinmesi gerekmektedir. Midenin boş olması amaçlanmaktadır. Hasta işlem süresince uyur ve hiçbir şey hissetmez. 

Kızlık Zarı Çeşitleri;

Kızlık zarı her bünye farklı olmasından dolayı her kadının kızlık zarı aynı değildir birden fazla kızlık zarı bulunmasından dolayı kızlık zarının şeklini, ancak bir kadın doğum hekimi taraından muayene sonucu anlaşılır. 

Kızlık zarı dikim işlem öncesinde hasta genel sağlık durumunu ve ilişki sürecini mutlaka doktoru ile paylaşmalıdır. Hymenoplasti işlemi kalıcı ve geçici olarak iki çeşitte yapılmaktadır. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi;

 Kalıcı kızlık zarı dikimi için önemli olan birkaç husus vardır. Hasta bu işlemi uygulayacak ise en az 3 hafta ilişkiye girmemesi gerekir. Kalıcı işlemin asıl amacı ismi ile de anlaşıldığı üzere işlemden sonra aylarca belki yıllarca bile ilişkiye girmese bile kalıcılığını koruyacaktır. Herhangi bir darbe, içeriye cisim girmesi vs durumlar olmadığı müddetçe deforme olmayacaktır.  Her iki işlemde de dikiş materyalleri farklı olduğundan dolayı işlem sonrası dikiş aldırma gibi bir durum söz konusu değildir. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici kızlık zarı dikimi için ciddi önem arz eden tek husus ilişki tarihinin belli olmasıdır. İşlem esnasında kullanılan dikiş materyalleri farklı olmasından dolayı bu işlemi yaptıran hasta 7-10 gün içerisinde ilişkiye girmesi gerekmektedir. 10. güne kadar ilişkiye giremeyen hasta bu işlemi boşuna yaptırmış olacaktır çünkü yapılan işlem ve kullanılan materyaller gereği işlem bölgesi geri eski haline dönecektir. Her iki yöntem hakkında doktorunuz size detaylı bilgiyi verecektir. 

Kızlık zarı dikimi işlemi anestezi altında yapılmaktadır. Bu nedenden dolayı anestezi için hastanın midesnin boş olması gerekir işlem öncesi ilk 5 saat su ve sigara dahil yeme içmeyi bırakmak gerekir. İşlem Sedasyon anestezi altında yapılmaktadır. Sedasyon anestezi derin uyku halidir. İşlem yaklaşık 25 – 30 dk sürmektedir. Bu süre zarfında hasta uyucağı için hiçbir şey hissetmeyecektir. 

Elazığ Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

İşlem kliniğimizde Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır, özel hastaneler ve kliniklerde de yapılacağı gibi sabit bir ücret bulunmamaktadır her klinik ve hastane kendi ücretini belirlemektedir. Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. 3 hafta sonra yapılacak olan kontrolünüzde herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. 2 yöntem ile yapılan kızlık zarı işlemi için farklı fiyat uygulanmaktadır. İşleme gelmeden önce mutlaka randevu almalısınız.