Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Sakarya

Hymen bir diğer adı ile kızlık zarı, kadın genital organı olan vajinanın 1-2 cm içerisinde yer almaktadır. Kızlık zarı onarımı işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile  yaptırabilir. 

Sakarya kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Hymenoplasti Süreci ;

Kızlık zarı onarım işlemi yaklaşık 30 dakika süren bir işlemdir.İşleme gelmeden önce 5 saat aç ve susuz olmak gerekir yani su ve sigara dahil hiçbir şey yiyip içmemesi gerekir. Hasta anestezi alacağından dolayı midesinin tamamen boş olduğundan emin olmalıyız. İşlem süresince hasta uyur ve hiçbir şey hissetmez. Anestezi altında yapılan bu işlem ağrısız ve acısız bir şekilde sonlanır.  İşlem sonrası 15 dakika kadar dinlendikten sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlem sonrası Doktorunuz size size antibiyotik ve ağrı kesici reçete veriyoruz, antibiyotiği düzenli olarak kullanmanızı ağrı kesiciyi ise ağrınız olduğunda almanızı öneriyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel durumlardan dolayı mutlaka antibiyotik kullanımı olmalıdır. Kızlık zarı dikimi işlemi için il dışından günübirlik geliş dönüş yapabilirsiniz. Kliniğimizde hasta gizliliği ön planla tutularak bu işlem yapılmaktadır, işlem için verdiğiniz tüm bilgileriniz ve işlem, muayene, kontrol gibi ziyaretleriniz hasta gizliliği önceliği taşımakta olup, etik anlayışımız doğrultusunda bizde saklı kalmaktadır.

Hymenoplasti sonrası süreç; 

İşlem sonras ı hafif bir lekenlemeleriniz, kanamanız vs olabilir, bu durum normaldir. Eğer geçici kızlık zarı onarımı yapıldıysa İlişki gününe kadar havuz, deniz, hamam sauna gibi ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir. 

Kalıcı Kızlık zarı onarımı işlemi  yapıldıysa,  İşlemi takip eden 10-15 gün hafif kanamalarınız olabilir. İşlem sonrası yaklaşık Üç hafta deniz, havuz, hamam, sauna gibi enfeksiyona sebep olacak ortamlardan uzak durmalısınız ve ayakta duş almalısınız. Dikişler kendiliğinden eriyecektir yani dikiş aldırmanızı gerektirecek bir durum yoktur. 

Sakarya Kızlık Zarı Dikiminin Çeşitleri 

Kızlık zarı yani hymen onarım işlemi 2 çeşitte uygulanmaktadır. Kalıcı kızlık zarı ve geçici kızlık zarı. Kalıcı kızlık zarı dikiminin ve geçici kızlık zarı dikiminin arasındaki en temel fark yakın zamanda girilmesi planlanan bir cinsel ilişki yada uzun süre cinsel ilişkinin olmamasıdır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde hasta hemen cinsel ilişkiye girmeyecekse, ilişkiye gireceği gün belli değilse hatta belki aylar, yıllar sonra yaşanacak bir ilişki ise kesinlikle kalıcı yöntem ile dikilmesi gerekmektedir. 

Geçici kızlık zarında ilişkşi günü belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olur. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler, cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Bu nedenle ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olucaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi verecektir.  

Sakarya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel klinik ve hastanelerde yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret belirleyebilmektedir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;

  • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonra kontrole geldiğinizde herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. 
  • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olmasına bağlı olarak farklı fiyat uygulanmaktadır. İki yöntem için fiyatlarımız farklıdır.
  • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.