Kızlık Zarı

Kastamonu Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı tıbben, anatomik olarak bir özelliği olmayan ( her ne kadar bir kesim enfeksiyonlardan koruduğunu düşünsede), vajina girişinden 1,5 – 2 cm kadar içeride, orta kısmında bakire kişilerde dahi bir delik olan (adet kanamasının çıkması için) kılcal damarlardan oluşan ince bir yapıdır.

Kastamonu kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Mutlaka İlk İlişkide Kanar mı?

Hayır. Aksine pek çok kadının dile getirdiği üzere ilk ilişkide kanama olmayabilir ya da acı olmayabilir ve ilişki çok kolay gerçekleşebilir. Bu durum doğuştan ve yapısaldır. Rahim ya da kızlık zarının yapısı, esneklik gibi pek çok sebep bu durumu açıklayabilir. Ancak biz ve bizim gibi pek çok kültürde bu bir tabu olup kanamadığı zaman hayati sonuçlar doğurmaktadır. Ama unutulmamalıdır ki, pek çok kadının ilk ilişkide kanaması yukarıda bahsedilen ya da benzeri sebeplerden dolayı olmamaktadır.

Kızlık Zarı Yırtıkları Dikilebilir mi?

Evet. Kızlık zarında meydana gelen ilişki, mecburi vajinal işlemler ya da kazalar sonucu oluşmuş yırtıklar dikilebilir. Hatta normal doğum yapmış kadınlarda bile bu işlem mümkündür.

Kızlık Zarı Dikim İşlemi Nedir?

Kızlık zarı dikim işlemine hymenoplasti denmektedir. Bu işlem zarar görmüş dokunun onarılmasını ve işlem sonrası ilk ilişkide kan gelmesini amaçlamaktadır.

Kızlık Zarı Dikim İşlemi Uygulamaları Nelerdir?

Bu işlem ile ilgili olarak kalıcı kızlık zarı – hymenoplasti ve geçici kızlık zarı – hymenoplasti olarak iki uygulama bulunmaktadır.

Geçici ve Kalıcı Kızlık Zarı Dikiminin Farkı Nedir?

Geçici kızlık zarı dikimi ilişkiye 7 -10 gün kala bir sürede yapılır ve 7 -10 gün içinde mutlaka ilişkiye girilecekse yapılmalıdır. Çünkü işlem bölgesi sonrasında onarımdan önceki haline geri dönecektir. Tarihi belli olan bir ilişki öncesi yaptırmak doğru adım olacaktır.

Kalıcı kızlık zarı dikim (flep yöntemi) işleminde ise, ne zaman ilişkiye girileceğinin bir önemi yoktur. İşlem sonucu amaç yıllar sonra bile ilişkiye girilse kalıcılığın korunması ve kanamanın olmasıdır.

Kızlık Zarı Dikim İşlemi Nerede Yapılır?

Kızlık zarı dikim işlemi özel muayenehane ve kliniklerde yapılabilen yatış gerektirmeyen, gününüzün 1,5 saatlik kısmını ayırmanızın yeterli olacağı bir işlem olup il dışından gelecekseniz günübirlik gelmeniz yeterli olacaktır.

Op. Dr. Uzay Yıldırım bu kızlık zarı dikim işlemini kendi muayenehanesinde, en güncel teknikleri kullanarak yapmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi İşlemi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi yapılacak hastamız hocamızla görüşüp gerekli kontrol ve muayenesi yapıldıktan sonra kolundan bir damar yolu açılır ve anestezi doktorumuz tarafından bir ilaç verilerek uyutulur. Sedasyon anestezi ile derin uyku haline geçen hastanın işlemi yapılır. Geçici işlemde mevcut parçalar dikilerek, yırtılan kısım kapatılırken, kalıcı işlemde vajinanın duvarından alınan bir doku ile yeni bir kızlık zarı oluşturulabilir. Yaklaşık 30 dakika süren işlem sonrası hasta uyandırılıp dinlenmeye alınır.

Kızlık Zarı Dikim Sonrası Hemen Taburcu Olabilir miyim?

Evet. Kastamonu Kızlık zarı dikim işlemi geçici yada kalıcı farketmeksizin yatış gerektirmeyen bir işlemdir. Operasyon sonra yarım saat kadar dinlenen hasta günlük yaşantısına geri dönüş yapabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Gelmeden en az bir gün önceden randevu alabilirsiniz.
  • İşleme aç ve susuz yani mide boş olarak gelmek ( En az 5 saat sigara dahil).
  • Sizi çok sıkmayacak rahat kıyafetler giymek.
  • İşlem öncesi tıbbi geçmişinizi doktorumuza doğru bir şekilde aktarmak

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Reçetenizde yazan antibiyotiği kutu içindeki ilaç bitene kadar kullanmak. Ağrı olursa ağrı kesici almak.
  • İlk üç hafta enfeksiyona sebep olacak her aktiviteden ve ekstrem sporlardan uzak durmak (havuz, sauna, hamam, deniz, ata ya da bisiklete binmek gibi)
  • İlk üç hafta ayakta yıkanmak. Banyo yapar gibi değil duşa alır gibi. Vajina bölgesine su ve sabun değmeden.
  • İlişkiye gireceğiniz güne kadar işlemin zarar göreceği her türlü cinsel yakınlaşmadan uzak durmak.

Kızlık Zarı Dikim İşleminin Yasal Süreçleri Nasıl?

Bu işlemi 18 yaşını geçmiş evli ya da bekar tüm kadınlar kendi rızası ile yaptırabilir. 18 yaşından küçük hastalar ancak ebeveyn (anne ya da baba) refakati ile bu işlemi yaptırabilir.

Kastamonu Kızlık Zarı Dikim Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  . Geçici ve kalıcı zar dikim işlem ücreti farklıdır.