Kızlık Zarı

Gaziantep Kızlık zarı dikimi

Kızlık Zarı Nerede Bulunur ?

Kızlık zarı kadın genital organı olan vajina girişinin 1-2 cm içerisinde bulunmaktadır. 

Kızlık Zarı Çeşitleri Nasıldır ?

Kızlık zarının kılcal damarlar ile kaplı zarımsı yapısı vardır. Esnek olmasından dolayı bazen girilen ilk ilişki olmasına rağmen kanamayabilir.

Gaziantep kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

 Kızlık zarının çeşitlerini şu şekilde sıralandırabiliriz;

 • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zarı
 • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
 • Septalı, bölmeli kızlık zarı
 • Yarı septalı, yarı bölmeli kızlık zarı
 • Kribriform, kalbursu kızlık zarı
 • Kresent, yarım ay kızlık zarı
 • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
 • Annüler, halka şeklinde kızlık zarı, gibi birkaç isimle adlandırılır. Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarı  ilişki sonrası kanamayabilir de, bu durum oldukça yaygındır. Her ne kadar kılcal damarlarla kaplı bir yapı olsa da, kanamama ihtimali vardır.

 

Kızlık zarı dikimi işlemi 2 yöntem ile yapılmaktadır. 

Geçici Kızlık Zarı;

Geçici kızlık zarı dikiminde en önemli kriter hastanın cinsel ilişkiye gireceği günün belli olmasıdır. Eğer günü belli değilse mutlaka gününü belirlemeli veya kalıcı yöntem ile dikim yaptırmalıdır. İlişki tarihi belli olan hastanın 7-10 gün öncesinden bu işlemi yaptırması uygun olacaktır. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. 

Kalıcı Kızlık Zarı; 

Kalıcı kızlık zarı dikiminde hastanın ilişki tarihinin bir önemi yoktur, eğer hasta  hemen cinsel ilişkiye girmeyecek ise  ilişkiye gireceği gün belli değilse hatta belki aylar, yıllar sonra yaşanacak bir ilişki ise kesinlikle kalıcı yöntem ile dikilmesi gerekmektedir. 

   İki yöntemde de hasta anestezi altında uyurken yapılacaktır. İşlem randevusuna gelmeden 5 saat öncesinden itibaren sigara ve su dahil yeme içmeyi bırakması, midesi tamamen boş olarak gelmesi gerekmektedir. Sedasyon anestezi altında yapılan bu işlem derin uyku halidir, işlem süresince hasta uyur ve  hiçbir şey hissetmez.

alınsın.

Kızlık Zarının Bozulduğu Anlaşılır mı ?

Kızlık zarı vajina girişinin hemen 1-2 cam içerisindedir. Vajina içerisinde olmasından dolayı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarının bozulmama ihtimali de oldukça yüksektir. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir kadın doğum doktoru tarafından muayene sonucu öğrenilebilir. 

Kızlık zarı onarımı işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile  yaptırabilir. 

Hymenoplasti işlemi sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilmektedir. Mutlaka antibiyotiğinizi düzenli olarak içmenizi tavsiye ediyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel bir durum olmaması için antibiyotik büyük önem arz etmektedir. Hymenoplasti işlemi hasta gizliliği esas alınarak yapılmaktadır.  Kızlık zarı dikimi sonrası bir kadın doğum uzmanı tarafından bakılmadığı müddetçe bu işlemi yaptırdığınız anlaşılmaz. Kızlık zarı yaptıran hasta 3 hafta sonra kontrolüne gelmesinde fayda var, ve eğer dilerse ileride gireceği ilişki öncesi de gelip kızlık zarı kontrolünü yaptırabilir bunun için kliniğimizi aramanız ve randevu almanız yeterlidir. 

Gaziantep Kızlık Zarı Fiyatları

Kızlık zarı onarım işlemi, özel kliniklerde, ve özel hastanelerde ücret karşılığı yapılmaktadır. Tek fiyat olmamakla birlikte hastane ve kliniklerde yapılan bu işlemde fiyat farkı vardır.

 • Kliniğimizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde muayene, işlem, anestezi ve kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret edemeyeceksiniz. 
 • Kızlık zarı dikiminde işlemin kalıcı yada geçici olmasına bağlı olarak fiyat değişikliği olmaktadır.
 • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.