Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Niğde

Kızlık zarı nedir?

Kızlık zarı (hymen) dediğimiz yapı kadınlarda vajina girişinin 1 cm içerisinde bulunmaktadır. Kızlık zarında adet kanının çıkabileceği şekilde bir açıklık bulunur. bu yüzden vajina girişini tamamen kapatmaz. Kapalı kızlık zarı dediğimiz yapıda ise açıklık bulunmadığı için adet görülmez. Bu durumda tıbbi müdahale gerekmektedir. 

**Kızlık zarının işlevsel herhangi bir görevi yoktur. Ancak bazı toplum kesimlerin de kızlık zarına oldukça önem verilir. 

Niğde kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı yırtılması nedir?

Kızlık zarı(hymen) farklı dış etkenler ile yırtılabilir.

                  > cinsel ilişki 

                  > Sert mastürbasyon ile beraber içeriye cisim veya parmak sokmak

                  > kaza, düşme, çarpma 

                  > ata binmek, bisiklete binmek vb.sporlar yapmak

                  gibi sebepler ile kızlık zarı yırtılabilir. 

Kızlık zarının çeşitleri nelerdir?

Birden fazla kızlık zarı çeşidi bulunmaktadır.

                   > Yuvarlak kızlık zarı 

                   > kapalı kızlık zarı

                   > esnek kızlık zarı

                   > doğal çentikli kızlık zarı

                   > yarımay şeklinde kızlık zarı

                   > bölmeli kızlık zarı

                   > yarı bölmeli kızlık zarı

Her kızlık zarı kanar mı?

Kızlık zarı yapısına göre farklılık gösterir. Genellikle ilk cinsel ilişki ile yırtılma ve kanama meydana gelir. Esnek kızlık zarı, ilişki sırasında penis ile içeriye girip tekrar eski halini alır. Bu yüzden yırtılma ve kanama meydana gelmez. 

Kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır?

Kızlık zarı muayenesi için hastamız jinekolojik muayene masasına alınır. İç dudaklar açılarak çıplak göz ile muayene yapılır. Ağrısız acısız muayene şeklidir. Kızlık zarının yapısını veya yırtılıp yırtılmadığını ancak muayene sonucu anlarız. 

Niğde kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?

Kızlık zarı dikimi (hymenoplasti) dediğimiz işlem iki yöntem ile yapılmaktadır;

  • geçici kızlık zarı dikimi 
  • kalıcı kızlık zarı dikimi 

 

Geçici kızlık zarı dikimi: Cinsel ilişkiden 1-7 gün öncesi işlem yapılır. İlişkiye girme süresi 10 günü geçmemelidir. Aksi halde geçici olarak atılan dikişler açılacak ve kızlık zarı eski halini alacaktır. Geçici kızlık zarı dikimi sonrası gireceğiniz ilk cinsel ilişkide yırtılma ve kanama olacaktır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi: Belirli bir ilişkiye girme süresi yoktur. İşlem yaptığımız bölge iyileştikten sonra üzerinden yıllar da geçse gireceğiniz ilk ilişki de kızlık zarı yırtılıp kanayacaktır.

Kızlık zarı dikimi, isteyerek veya da kaza sonucu yırtılan kızlık zarının tekrar eski halini alması ve ilişki de kanaması için yapılan cerrahi bir işlemdir. 

Kızlık zarı dikimi ağrılı bir işlem midir?

Kızlık zarı dikimi, ağrılı ve acılı bir işlemdir. Bu sebeple işlemde lokal veya hafif uyku anestezisi kullanıyoruz. Alacağınız anestezi, uzman anestezi doktorumuz tarafından uygulanmaktadır. Hafif uyku anestezisi olduğu için işlem sonrası 10-20 dakika gibi bir toparlanma süresi vardır. Bu anesteziye sedo-analjezi diyoruz. İşlem süresince hastamız uyuyor ve herhangi bir şey hissetmiyor. 

Kızlık zarı dikimi ne kadar sürüyor?

Kızlık zarı dikimi 30-40 dakika da biten bir işlemdir. İşlem bittikten sonra hastamızı kendini iyi hissedene kadar dinlendiriyoruz. Kızlık zarı dikimi için yaklaşık bir saatinizi muayenehanemiz de geçirecekmiş gibi planlama yapabilirsiniz. 

Kızlık zarı dikimi öncesi yapılacaklar nelerdir? 

Kızlık zarı dikimine gelmeden önce işlem yapacak doktorunuza, tıbbi öykünüzü, sürekli kullandığınız ilacınız var ise, daha önce geçirilmiş operasyon, kronik rahatsızlığınız var ise bilgilendir melisiniz. 

İşlem sırasında anestezi alacağınız için, işlem öncesi 5 saat aç ve susuz gelmeniz gerekiyor.

Kızlık zarı dikimi sonrası kontrol yapıyor musunuz?

Eğer hastamız gelebilecek durumda ise, işlemden 3 hafta sonrasında kontrole çağırıyoruz. Fakat hastamız gelemiyorsa herhangi bir sorun olmaz. 

Kızlık zarı dikimi nerelerde yapılır?

Kalıcı kızlık zarı dikimi yapan muayenehanelerde, kızlık zarı dikimi yapan özel hastanelerde, kızlık zarı dikimi yapan kliniklerde yapılmaktadır.

Niğde Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Muayenehanemizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir.