Kızlık Zarı

Kırşehir Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı, vajina giriş kısmında bulunur. Tıbbi adı ‘hymendir. Adından da anlaşıldığı üzere zar benzeri bir yapıdadır. İnceciktir. Hiçbir işlevsel görevi yoktur. Kızlık zarı yapısı itibariyle ilk ilişkiye girildiği esnada yırtılır ve kanar. Ancak bazı durumlarda esneklik ya da yapısal bozukluklar kanamaya engel olabilir.

Kırşehir kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Bilindiği gibi, kızlık zarı bekaret ve namus sembolü olduğu için pek çok kadın evlenmeden önce kızlık zarının zarar görmesini istemez ya da zarar gören kızlık zarının yeniden onarılıp ilk ilişkide olduğu gibi kanamasını ister. İşte bu aşamada tıbben hymenoplasti denilen kızlık zarı dikim işlemi devreye girer. Bu işlemde amaç ilk ilişkide kanama olmasıdır. 

Kızlık Zarı Yırtılması Nasıl Olur?

Kızlık zarı, pek çok sebepten dolayı yırtılabilir ya da zarar görebilir. İlk defa cinsel ilişkiye girildiğinde kızlık zarı yırtılır ama bununla birlikte vajina kısmına sert bir darbe almak, sert ve sivri cisimlerin vajinaya girmesi, taciz ve tecavüz gibi durumlarda kızlık zarı yırtılabilir ya da zarar görebilir.

Kızlık Zarının Yırtıldığı Anlaşılır mı?

Kızlık zarının yırtıldığı ilişki sırasında hissedilmez, Bu ancak yaşanan kanama ile belli olur. Bu kanama çok şiddetli bir kanama değildir. Lekelenme olarak da olabilir. Bir günden fazla sürebilir. Daha öncede bahsi geçtiği üzere hiç kanama olmayabilir de.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kırşehir kızlık zarı dikimi, tüm bu yazılan durumlar sonucu kişi gerek toplum baskısı gerek kendini rahat ve güvende hissetmek adına bir sebepten yırtılmış ya da zarar görmüş zarını tedavi ettirmek istediğinde yapılan onarım işlemine hymenoplasti yani kızlık zarı dikimi denir. BU işlemin mutlaka tecrübeli bir doktor tarafından yapılması gereklidir. Kliniğimizde bu işlem hocamızın 29 yıllık deneyimi ve uzman kadrosu eşliğinde tüm tıbbi kurallara uygun ve hijyenik bir ortamda tek kullanımlık aletler ile yapılmaktadır. Bu dikim iki şekilde olabilir;

Geçici Kızlık Zarı Dikimi 

Geçici kızlık zarı dikimi; düşünülen cinsel ilişkiden 7 ile 10 gün öncesinde yapılması uygun olur. Aksi takdirde bölge eski haline döner. Kanama olmaz. İşlemi takiben 7-10 gün içinde cinsel ilişki olursa kanama olacaktır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Flep Yöntemi

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde, flep yöntemi uygun olur. Bu yöntemde vajinanın iç duvarından alınan bir doku ile vajina girişinde yeniden kızlık zarı oluşturulur. Bu yapı oluştururken amaç ilk ilişkide kanama olması ve karşı tarafa ilk hissiyatı yaşatmaktır. 

Bu iki işlemde dışarıdan bakıldığı zaman anlaşılmaz dikiş almak gerekmez, dikişler vücudunuzda erir ve kaybolur.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyon sonrası hafif kanamalar olabilir. Bu normaldir. Kanama beraberinde ağrıda olabilir. Bu sizi endişelendirmesin. Size verdiğimiz reçetede antibiyotik ve ağrı kesici olacak. Ağrınız oldukça ağrı kesici alabilirsiniz. Antibiyotiğinizi kutu bitene kadar kullanmalısınız. Günlük yaşantı ve aktivitelerine devam edebilirsiniz. Lakin ağır aktivite ve sporlardan ve enfeksiyona sebep olacak toplu kullanım yerlerinden (hamam, havuz, deniz,sauna) uzak durunuz.

Kızlık Zarı Dikimini Kimler Yaptırabilir?

Her iki işlemi reşit olan her kadın, kendi irade ve rızasıyla kimsenin izni olmadan yaptırabilir. Reşit olmayan hastanın yanında mutlaka anne ya da baba bulunmalıdır. Bu işlem kliniğimizde gizlilik politikası ön planda tutularak, hasta dışında kimseyle bilgi paylaşımı yapılmadan uygulanmaktadır.

Kırşehir Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  dir.