Kızlık Zarı

Hakkari Kızlık zarı dikimi

 Kızlık zarının bir diğer adı da Hymen’dir. Kızlık zarı, kadın genital bölgesinde vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer alan, kılcal damarlar ile kaplı ince bir zardır. Kilolu kadınlarda bu zar dahada ileride olabilmektedir.

 Hakkari kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Her bünye aynı olmadığı gibi, kızlık zarının yapısı her insanda aynı değildir. 

Kızlık zarının çeşitlerini şöyle sıralandırabiliriz;

  • Annüler, halka şeklinde yapısı olan kızlık zarı
  • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zar
  • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
  • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
  • Septalı, bölmeli kızlık zarı
  • Yarı septalı,  yarı bölmeli kızlık zarı
  • Kresent,yarım ay kızlık zarı olarak sıralandırılır.

Kızlık zarı yapısı sebebiyle ilk girilen cinsel ilişkide kanayabilir de zaman zaman bu kanama pembemsi lekelenme şeklinde de olabilmektedir. Kızlık zarının yapısını hasta kendi bilemez, esnek bir yapıya sahip olan hymen bu nedenle ilk girilen ilişkide kanamayabilme ihtimali de vardır. 

Hymenoplasti Onarım İşlemi Çeşidi;

Kalıcı Yöntem İle Onarım; Kızlık zarı dikimi işlemi öncesi hastanın yakın zamanda planli bir ilişkisi ve uzun süreli bir cinsel ilişkisi olmayacak ise kalıcı yöntem ile dikim yapılmalıdır. Kalıcı dikim sonrasında senelerce bir ilişkiye girilmese bile kalıcılığını koruyan işlemdir.

Geçici Yöntem İle Onarım; İşlem sonrası en önemli olan ilişki tarihinin bilinmesidir. Geçici yöntem ile yapılan bu onarım da ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden yapılması uygun olacaktır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler, cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Bu nedenle ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Süreç Nasıldır?

Hymenoplasti işlemi sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilmektedir. Mutlaka antibiyotiğinizi düzenli olarak içmenizi tavsiye ediyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel bir durum olmaması için antibiyotik büyük önem arz etmektedir. Hymenoplasti işlemi hasta gizliliği esas alınarak yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi sonrası bir kadın doğum uzmanı tarafından bakılmadığı müddetçe bu işlemi yaptırdığınız anlaşılmaz. Kızlık zarı yaptıran hasta 3 hafta sonra kontrolüne gelmesinde fayda var, ve eğer dilerse ileride gireceği ilişki öncesi de gelip kızlık zarı kontrolünü yaptırabilir bunun için kliniğimizi aramanız ve randevu almanız yeterlidir. 

Hakkari Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı onarım işlemi, özel kliniklerde, ve özel hastanelerde ücret karşılığı yapılmaktadır. Tek fiyat olmamakla birlikte hastane ve kliniklerde yapılan bu işlemde fiyat farkı vardır.

  • Kliniğimizde Himenoplasti işlemi ücreti, Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   dir. Bu fiyatın içinde muayene, işlem, anestezi ve kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz. 
  • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat açısından değişikliğe sebep olmaktadır.
  • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.

 

Kızlık Zarının Bozulduğu  Nasıl Anlaşılır ?

Kızlık zarı vajina girişinin hemen 1-2 cam içerisindedir. Vajina içerisinde olmasından dolayı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarının bozulmama ihtimali de oldukça yüksektir. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir kadın doğum doktoru tarafından muayene sonucu öğrenilebilir. 

Kızlık zarı onarımı işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile  yaptırabilir.