Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Gümüşhane

Kızlık zarı dikim işlemine Hymenoplasti denmektedir. Kızlık zarının latince ismi Hymendir. Hymen vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer alan kılcar damarlar ile kaplı zardır. Vücuda hiçbir fonksiyonel etkisi yoktur. Kızlık zarının esnek bir yapısı vardır bu yapsı sebebiyle ilk defa ilişkiye girildiği zaman kanayabilir. Ama pek çok kadının başına geldiği üzere, esneklik gibi doğuştan gelen yapısal özellikler sebebiyle ilk girilen ilişkide kanama olmayabilir. Bu sebeple asla unutulmamalıdır ki ilk ilişkide kızlık zarı mutlaka kanayacak diye bir şart yoktur.

Gümüşhane kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık Zarı Hymen Çeşitleri

 • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zar
 • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
 • Septalı, bölmeli kızlık zarı
 • Yarı septalı, yarı bölmeli kızlık zarı
 • Kribriform, kalbursu kızlık zarı
 • Kresent, yarım ay kızlık zarı
 • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
 • Annüler, halka şeklinde kızlık zarı

 

Kızlık zarı cinsel birliktelik ve vajina içine yabancı cisim girmesi durumlarda bozulabilen bir yapıya sahiptir.  Kızlık zarı bozulduktan sonra geri eski haline dönmez. Kızlık zarını bozan durumlar şunlardır; 

 • Sürtünme yoluyla girilen ilişkiden,
 • vajinaya alınan ciddi darbeden,
 •  vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. 

Esnek bir yapıya sahip olduğu için kızlık zarının bozulmama ihtimali de oldukça yüksektir. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir kadın doğum Uzmanı tarafından muayene sonucu öğrenilebilir. 

Kızlık zarı onarımı işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile  yaptırabilir. 

Kızlık Zarı Muayenesi; 

Kızlık zarı muayenesi basit ve acısız bi muayenedir. Hasta jinekolojik masaya pozisyon verilerek oturur. Bir jinekoloji doktoru tarafından yapılması gereken bu muayene, ancak hekim tarafından değerlendirilir. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi;

Kalıcı kızlık zarı dikimini yaptıracak hasta uzun bir zaman diliminde cinsel ilişki planlamıyor ise yaptırmalıdır. Kalıcı onarımda dikiş metaryalleri farklı olduğu için işlem sonrası dikiş aldırma gibi bir durum söz konusu değildir. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi;

Geçici onarım yapılacak ise ilişki tarihini bilinmesi  gerekir, ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olmaktadır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler ve  cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Geçici kızlık zarında ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer işlemden sonra en geç 10 gün ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka doktorunuza bu durumu  bildirmelisiniz ve kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bu iki yöntem ile ilgili detaylı bilgiyi verecektir.  

Kızlık zarı dikimi işlemi anestezi altında yapılmaktadır. Bu nedenden dolayı anestezi için hastanın midesnin boş olması gerekir işlem öncesi ilk 5 saat su ve sigara dahil yeme içmeyi bırakmak gerekir. İşlem Sedasyon anestezi altında yapılmaktadır. Sedasyon anestezi derin uyku halidir. İşlem yaklaşık 25 – 30 dk sürmektedir. Bu süre zarfında hasta uyucağı için hiçbir şey hissetmeyecektir. 

Gümüşhane Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

İşlem kliniğimizde Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır, özel hastaneler ve kliniklerde de yapılacağı gibi sabit bir ücret bulunmamaktadır her klinik ve hastane kendi ücretini belirlemektedir. Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. 3 hafta sonra yapılacak olan kontrolünüzde herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. 2 yöntem ile yapılan kızlık zarı işlemleri için fiyat farkı vardır. Geçici ve kalıcı kızlık zarı dikimi farklı fiyatlandırılmaktadır. İşleme gelmeden önce mutlaka randevu almalısınız.