Kızlık Zarı

Isparta Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı vajina girişinin 2 cm içerisinde yer alan, vücuda hiçbir fonksiyonel bir etkisi olmayan kılcal damarlar ile kaplı zardır. Kızlık zarı esnek bir yapıya sahiptir. Kılcal damarlarla kaplı olan bu incecik zar ilk girilen ilişkide yırtılır ve kanar, çok nadirde olsa kanamama ve yırtılmamama ihtimali vardır.

Isparta kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarının yırtılmaması gibi durumlar zarın yapısına bağlıdır. Kızlık zarı tek çeşit olmamakla birlikte birden fazla yapısı vardır. 

Kızlık Zarı Hymen Çeşitleri

 • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zar
 • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
 • Septalı, bölmeli kızlık zarı
 • Yarı septalı, yarı bölmeli kızlık zarı
 • Kresent, yarım ay kızlık zarı
 • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
 • Annüler, halka şeklinde kızlık zarı olarak sıralandırabiliriz. Kızlık zarının şeklini hasta kendi anlayamaz. Bir kadın doğum hekimi tarafından yapılan muayene sonucu kızlık zarının şeklini ve kanama ihtimali değerlendirilir. 

 

Kızlık zarı dikimi 2 yöntem ile yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi ve Geçici kızlık zarı dikimi.

 • Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi; 

Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

 • Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici Kızlık Zarı Dikiminde hastanın ilişkiye girileceği gün belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olmaktadır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler ve  cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Geçici kızlık zarında ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz ve kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi verecektir.  

Hymenoplasti Süreci ;

Kızlık zarı dikimi ağrılı bir süreç olduğu için bu işlem sedasyon anestezisi ile yapılmakta olup hastamız yaklaşık 30 dakika uyumaktadır. Bu sebeple işlem öncesi midenin boş olması gerekmektedir. Beş saat su ve sigara dahil bir şey yiyip içmeyiniz.

Bazı tıbbi durumlar işlem öncesi önlem almayı yada işlemi hastanede yapmayı gerektirebilir. Bu sebeple tıbbi geçmişiniz eksiksiz bir şekilde aktarınız.

İşlemden sonra ilk 3 hafta, motosiklet, bisiklet, ata binmek, denize yada havuza girmek gibi aktiviteler yasak. Doktorunuzun belirteceği süre boyunca banyo, küvet, jakuzi gibi durumlardan uzak kalmalı ayakta duş almalısınız.İşlem sonrası Doktorunuz size size antibiyotik ve ağrı kesici reçete veriyoruz, antibiyotiği düzenli olarak kullanmanızı ağrı kesiciyi ise ağrınız olduğunda almanızı öneriyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel durumlardan dolayı mutlaka antibiyotik kullanımı olmalıdır. Kızlık zarı dikimi işlemi için il dışından günübirlik gidiş dönüş yapabilirsiniz. Kliniğimizde hasta gizliliği ön planla tutularak bu işlem yapılmaktadır, işlem için verdiğiniz tüm bilgileriniz ve işlem, muayene, kontrol gibi ziyaretleriniz hasta gizliliği önceliği taşımakta olup, etik anlayışımız doğrultusunda bizde saklı kalmaktadır. Aklınıza takılan en küçük durumda bizimle irtibata geçip bilgi almaktan kaçınmayın.

Isparta Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı onarım işlemi, özel kliniklerde, ve özel hastanelerde ücret karşılığı yapılmaktadır. Tek fiyat olmamakla birlikte hastane ve kliniklerde yapılan bu işlemde fiyat farkı vardır.

 • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   Bu fiyatın içinde muayene, işlem, anestezi ve kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz. 
 • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat açısından değişiklik göstermektedir.