Kızlık Zarı

Hatay Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi Ankara’da kliniğimizde yapılmaktadır.  Kızlık zarı kadın genital organı olan vajinanın 1-2 cm içerisinde yer alan zar ile kaplı yapıdır. Kızlık zarı esnek bir yapıya sahip olmasından dolayı ilişki sırasında kanamaktadır.

Hatay kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Hymenoplasti Süreci ;

Kızlık zarı onarım işlemi yaklaşık 25-30 dakika süren bir işlemdir.İşleme gelmeden önce 5 saat aç ve susuz olmak gerekir yani su ve sigara dahil hiçbir şey yiyip içmemesi gerekir. Hasta anestezi alacağından dolayı midesinin tamamen boş olduğundan emin olmalıyız. İşlem süresince hasta uyur ve hiçbir şey hissetmez. Anestezi altında yapılan bu işlem ağrısız ve acısız bir şekilde sonlanır.  İşlem sonrası 15 dakika kadar dinlendikten sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlem sonrası Doktorunuz size size antibiyotik ve ağrı kesici reçete veriyoruz, antibiyotiği düzenli olarak kullanmanızı ağrı kesiciyi ise ağrınız olduğunda almanızı öneriyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel durumlardan dolayı mutlaka antibiyotik kullanımı olmalıdır. Kızlık zarı dikimi işlemi için il dışından günübirlik geliş dönüş yapabilirsiniz. Kliniğimizde hasta gizliliği ön planla tutularak bu işlem yapılmaktadır, işlem için verdiğiniz tüm bilgileriniz ve işlem, muayene, kontrol gibi ziyaretleriniz hasta gizliliği önceliği taşımakta olup, etik anlayışımız doğrultusunda bizde saklı kalmaktadır.

Kızlık zarı dikimi 2 yöntem ile yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi ve Geçici kızlık zarı dikimi.

  • Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi; 

Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

  • Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici Kızlık Zarı Dikiminde hastanın ilişkiye girileceği gün belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olmaktadır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler ve  cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Geçici kızlık zarında ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz ve kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi verecektir.  

Kızlık Zarı Bozulması 

Kızlık zarının bozulmasına sebep olacak nedenler şu şekildedir;

  • Cinsel birliktelik sonrası oluşabilecek deforme, 
  • sert bir şekilde yapılan  mastürbasyon,
  • vajina içine yabancı bir cisim ile müdahale,
  • vajinaya alınan sert bir darbe yada kaza gibi sebepler nedeniyle bozulabilmektedir.Kızlık zarının bozulup bozulmadığını anlamnın en net cevabı kandır.Deforme olan kızlık zarının yapısı bozulmasından dolayı ilişki esnasında yada alınan darbede vs bir miktar kanama olması beklenmektedir. Ancak hiç kanama olmaması da son derece normaldir bu tamamen kızlık arının yapısına göre değişmektedir. 

 

Hatay Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi özel klinik ve hastanelerde yapılmaktadır. Bu işlem için sabit bir ücret olmamakla birlikte her hastane de ya da klinik kendisi ücret belirleyebilmektedir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi işlemi ücreti;

  • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonra kontrole geldiğinizde herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. 
  • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması arasında fiyat farkı mevcuttur. İki yöntem içinde fiyatlarımız aynıdır.