Kızlık Zarı

Iğdır Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarının bir diğer adı da Hymen’dir. Kızlık zarı, kadın genital bölgesinde vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer alan, kılcal damarlar ile kaplı ince bir zardır. Kilolu kadınlarda bu zar dahada ileride olabilmektedir. Her bünye aynı olmadığı gibi, kızlık zarının yapısı her insanda aynı değildir.

Iğdır kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarının çeşitlerini şöyle sıralandırabiliriz;

  • Annüler, halka şeklinde yapısı olan kızlık zarı
  • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zar
  • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
  • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
  • Septalı, bölmeli kızlık zarı
  • Yarı septalı,  yarı bölmeli kızlık zarı
  • Kresent,yarım ay kızlık zarı olarak sıralandırılır.

Kızlık zarı yapısı sebebiyle ilk girilen cinsel ilişkide kanayabilir de zaman zaman bu kanama pembemsi lekelenme şeklinde de olabilmektedir. Kızlık zarının yapısını hasta kendi bilemez, esnek bir yapıya sahip olan hymen bu nedenle ilk girilen ilişkide kanamayabilme ihtimali de vardır. 

Kızlık Zarının Bozulduğu Anlaşılır mı ?

Kızlık zarı vajina girişinin hemen 1-2 cam içerisindedir. Vajina içerisinde olmasından dolayı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarının bozulmama ihtimali de oldukça yüksektir. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir kadın doğum doktoru tarafından muayene sonucu öğrenilebilir. 

Kızlık zarı onarımı işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile  yaptırabilir. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi;

Geçici kızlık zarı dikiminde ilişki tarihi çok önemlidir. İşlem ilişkiye girmeden 1-7 gün öncesinden yapılmalıdır. Aksi halde ilişki tarihi uzarsa kızlık tekrar eski haline dönebilir, çünkü dikişler geçici olarak atılmıştır, işlem esnasında kullanılan materyaller kalıcı dikimden farklıdır. Geçici hymenoplasti, ilişki tarihi yakın kadınlar için uygundur. Atılan dikişler partner tarafından anlaşılmaz. Geçici işlem 15-20 dakikada tamamlanır. İşlem sonrası ilk cinsel ilişkide kanama ve yırtılma meydana gelir. Geçici kızlık zarı dikimi öncesi bilmemiz gereken şey ilişki tarihidir. Sonrasında ise ilişkiye kadar olan sürede enfeksiyona sebep olacak ve dikişlere zarar verecek durumlardan uzak durulmalıdır. Ayakta duş alınmalı su vücuttan akıp gitmelidir, vajina su,sabun vs. ile yıkanmamalıdır, havuza denize girilmemelidir ve ata binmek bisiklete binmek gibi aktiviteler yasaktır yapılmamalıdır. 

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi;

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ilişki tarihi önemli değildir. Atılan dikişler ilk cinsel ilişkiye girene kadar kalıcılığını korur. Kalıcı hymenoplasti sonrası 3 haftalık iyileşme süresi vardır. Bu sürede ilişkiye girilmemelidir. Dikişler iyileştikten sonra üzerinden yıllarda geçse ilk ilişkide kanama ve yırtılma olur. Kalıcı kızlık zarı dikimi 30-40 dakikada tamamlanır. Bu işlem partner tarafından anlaşılmaz. Kızlık zarı dikimi ancak bir jinekolog muayenesi ile anlaşılabilir. Kalıcı kızlık zarı için işlemden önce, anestezi alınacağı için 5 saat aç,susuz gelinmelidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında ise geçici işlemde olduğu gibi hususlara, dikişler iyileşene kadar dikkat etmek gerekir. İşlem sonrası doktorun yazdığı antibiyotik düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İşlem sonrasında kontrol muayenesi yapılmalıdır. 

Iğdır Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları nedir?

Kızlık zarı onarım işlemi, özel kliniklerde, ve özel hastanelerde ücret karşılığı yapılmaktadır. Tek fiyat olmamakla birlikte hastane ve kliniklerde yapılan bu işlemde fiyat farkı vardır.

  • Kliniğimizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  dir. Bu fiyatın içinde muayene, işlem, anestezi ve kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz. 
  • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat açısından değişikliğe sebep olmaktadır.