Kızlık Zarı

Kars Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı vajina girişinin 2 cm içerisinde yer alan, vücuda hiçbir fonksiyonel bir etkisi olmayan kılcal damarlar ile kaplı zardır. Kızlık zarı esnek bir yapıya sahiptir. Kılcal damarlarla kaplı olan bu incecik zar ilk girilen ilişkide yırtılır ve kanar, çok nadirde olsa kanamama ve yırtılmamama ihtimali vardır. Kızlık zarının yırtılmaması gibi durumlar zarın yapısına bağlıdır. Kızlık zarı tek çeşit olmamakla birlikte birden fazla yapısı vardır.

Kars kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarının çeşitlerini şöyle sınıflandırabiliriz;

 • Annüler, halka şeklinde yapısı olan kızlık zarı
 • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zar
 • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
 • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
 • Septalı, bölmeli kızlık zarı
 • Yarı septalı,  yarı bölmeli kızlık zarı
 • Kresent,yarım ay kızlık zarı olarak sıralandırılır.

Kızlık zarı yapısı sebebiyle ilk girilen cinsel ilişkide kanayabilir de zaman zaman bu kanama pembemsi lekelenme şeklinde de olabilmektedir. Kızlık zarının yapısını hasta kendi bilemez, esnek bir yapıya sahip olan hymen bu nedenle ilk girilen ilişkide kanamayabilme ihtimali de vardır. 

Kızlık zarı dikimi 2 yöntem ile yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi ve Geçici kızlık zarı dikimi.

 • Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi; 

Kalıcı kızlık zarı dikimi için hasta  ilişki tarihi belli değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren aylar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

 • Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici Kızlık Zarı Dikiminde hastanın ilişkiye girileceği gün belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olmaktadır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler ve  cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Geçici kızlık zarında ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz ve kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi verecektir. 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası;

Kızlı zarı dikimi sonrasında size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilmektedir. Mutlaka antibiyotiğinizi düzenli olarak içmenizi tavsiye ediyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel bir durum olmaması için antibiyotik büyük önem arz etmektedir. Hymenoplasti işlemi hasta gizliliği esas alınarak yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi sonrası bir kadın doğum uzmanı tarafından bakılmadığı müddetçe bu işlemi yaptırdığınız anlaşılmaz. Kızlık zarı yaptıran hasta 3 hafta sonra kontrolüne gelmesinde fayda var, ve eğer dilerse ileride gireceği ilişki öncesi de gelip kızlık zarı kontrolünü yaptırabilir bunun için kliniğimizi aramanız ve randevu almanız yeterlidir.

Kars Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı onarım işlemi, özel kliniklerde, ve özel hastanelerde ücret karşılığı yapılmaktadır. Tek fiyat olmamakla birlikte hastane ve kliniklerde yapılan bu işlemde fiyat farkı vardır.

 • Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   dir. Bu fiyatın içinde muayene, işlem, anestezi ve kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz. 
 • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması bakımından fiyatları değişiklik göstermektedir.