Kızlık Zarı

İzmir Kızlık Zarı Dikimi; 

Kızlık zarı dikiminin bir diğer adıda Himenoplasti dir. Hymen kızlık zarı olarak bilinen kılcal damarlar ile kaplı bir yapıdır. Kızlık zarı onarımı bir vajinal estetik ameliyatlarındandır. Kızlık zarı kadın vajinasının 1-2 cm içerisinde kılcal damarlarla kaplı olan bir zardır. Kızlık zarı cinsel birliktelik, vajina içine yabancı cisim girmesi vb durumlarda bozulabilen bir yapıya sahiptir. Kızlık zarı bozulduktan sonra geri eski haline dönmez.

İzmir kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Kızlık zarı esnek bir yapıya sahiptir bazı durumlarda girilen ilk ilişki olmasına rağmen kanamayabilir bu tamamen kadının fizyolojik yapısına bağlıdır. Kızlık zarı dikimi-onarımı işlemi ağrılı ve acılı bir işlem olmasından kaynaklı sedasyon anestezi ile anestezi altında yapılmaktadır. İşlem süresince hiçbir şey hissedilmemesi için hastanın anestezi alması gerekir anestezi alacağından dolayı hasta işleme gelmeden önce 5 saat su ve sigara da dahil olmak üzere hiçbir şey yiyip içmemesi gerekmektedir. Hasta anestezi alacağından dolayı midesinin aç olması gerekir. 

Kızlık Zarı Çeşitleri; 

  • Geçici Kızlık Zarı Dikimi;  Geçici onarım yapılacak kızlık zarı dikim sonrası yaşanılacak ilişki tarihi belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olur. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler, cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Bu nedenle ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. 

 

  • Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi; ilişki tarihi net değilse yapılan, 10-20 gün aralığında iyileşen ve, yapıldıktan 1 hafta sonrasından itibaren yıllar sonra bile ilişkiye girse kalıcılığını koruyan kanama olan kalıcı kızlık zarı işlemidir. Her iki yöntemde de kullanılan dikiş materyalleri farklıdır ama yapılan işlem sonucu iki yönteminde dikişler kendiliğinden eriyecektir. Böylelikle dikiş aldırma gibi bir konu söz konusu değildir. 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Süreç;

Hymenoplasti işlemi sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilmektedir. Mutlaka antibiyotiğinizi düzenli olarak içmenizi tavsiye ediyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel bir durum olmaması için antibiyotik büyük önem arz etmektedir. Hymenoplasti işlemi hasta gizliliği esas alınarak yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi sonrası bir kadın doğum uzmanı tarafından bakılmadığı müddetçe bu işlemi yaptırdığınız anlaşılmaz. Kızlık zarı yaptıran hasta 3 hafta sonra kontrolüne gelmesinde fayda var, ve eğer dilerse ileride gireceği ilişki öncesi de gelip kızlık zarı kontrolünü yaptırabilir bunun için kliniğimizi aramanız ve randevu almanız yeterlidir.

İzmir Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kliniğimizde kızlık zarı onarımı belli bir miktar ücret karşılığında yapılmaktadır. Her klinik ve muayenehane  kendi ücretini belirlemektedir. Op. Dr. Uzay Yıldırım’ın kliniğinde Kızlık Zarı Onarım işleminin ücreti; Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir.  Bu fiyatın içinde 3 hafta sonra geleceğiniz kontrolünüzde dahildir.  Kızlık zarı onarım işleminin kalıcı yada geçici olması fiyat farkı yaratmamaktadır. Her iki yöntem içinde fiyatımız sabittir. Bunun için ekstradan ücret ödemeyeceksiniz. Kızlık zarı dikimi işlemi için şehir dışından gelecek olan hastalarımız günübirlik gidiş dönüş yapabilirler. Kliniğimizde hasta gizliliği ön planla tutularak bu işlem yapılmaktadır, işlem için verdiğiniz tüm bilgileriniz ve işlem, muayene, kontrol gibi ziyaretleriniz hasta gizliliği önceliği taşımakta olup, etik anlayışımız doğrultusunda bizde saklı kalmaktadır. Hymenoplasti işlemi için kliniğimize gelmeden önce mutlaka randevu almalısınız.