Kızlık Zarı

Kırklareli Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarının tıbbi adı hymendir. Hymen vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer almaktadır. Kızlık zarı kılcal damarlarla kaplı zar yapısına sahiptir. Esnek olan bu zar ilk ilişkide bile çoğu zaman kanamayabilir. Lekelenme tarzında kanamalar ile de karşılaşabilmektedir.

Kırklareli kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarı muayenesi kliniğimizde Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır. Yaklaşık 5-10 dakika süren bu muayene sonucu kızlık zarının yapısını ve zarar görüp görülmediği vb durumlar değerlendirilir. Kızlık zarı, her ne kadar vajina içerisinde olsa da  sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. 18 yaşını doldurmuş her kadın kızlık zarı onarımı işlemini yaptırabilir.

Kızlık Zarı – Hymen Çeşitleri Nelerdir?

Birden fazla çeşidi olan hymenin ancak kadın doğum hekimi tarafından bakıldığı zaman şekli anlaşılabilmektedir. Hymen çeşitleri şu şekildedir. Annüler – Halkalı, Septalı – Bölmeli, Cribriform, Carnosus, Kresentrik – Yarım Ay, Fimbriatus, Tüp Benzeri, İmperfore – Deliksiz gibi çeşitleri bulunur. Bazıları cerrahi müdahale gerektirebilir.

Hymenoplasti işlemi 2 çeşitte yapılmaktadır, Kalıcı Kızlık Zarı ve Geçici Kızlık Zarı;

Kalıcı yöntem ile yapılan kızlık zarı onarımı, bu yöntem ile yapılan kızlık zarı dikimi sonrası hasta hemen cinsel ilişkiye girmeyecek ise  ilişkiye gireceği gün belli değilse hatta belki aylar, yıllar sonra yaşanacak bir ilişki ise kesinlikle kalıcı yöntem ile dikilmesi gerekmektedir. 

Geçici yöntem ile yapılan kızlık zarı onarımı, hastanın ilişkiye girileceği gün belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olmaktadır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler ve  cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Geçici kızlık zarında ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz ve kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi verecektir.  

Hymenoplasti Süreci ;

Kızlık zarı onarım işlemi yaklaşık 30 dakika süren bir işlemdir. İşleme gelmeden önce 5 saat aç ve susuz olmak gerekir yani su ve sigara dahil hiçbir şey yiyip içmemesi gerekir. Hasta anestezi alacağından dolayı midesinin tamamen boş olduğundan emin olmalıyız. İşlem süresince hasta uyur ve hiçbir şey hissetmez. Anestezi altında yapılan bu işlem ağrısız ve acısız bir şekilde sonlanır.  İşlem sonrası 15 dakika kadar dinlendikten sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlem sonrası Doktorunuz size antibiyotik ve ağrı kesici reçete veriyoruz, antibiyotiği düzenli olarak kullanmanızı ağrı kesiciyi ise ağrınız olduğunda almanızı öneriyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel durumlardan dolayı mutlaka antibiyotik kullanımı olmalıdır. Kızlık zarı dikimi işlemi için il dışından günübirlik geliş dönüş yapabilirsiniz. Kliniğimizde hasta gizliliği ön planla tutularak bu işlem yapılmaktadır, işlem için verdiğiniz tüm bilgileriniz ve işlem, muayene, kontrol gibi ziyaretleriniz hasta gizliliği önceliği taşımakta olup, etik anlayışımız doğrultusunda bizde saklı kalmaktadır.

Kırklareli Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret ödemeyeceksiniz. Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici işlemler arasında fiyat farkı vardır. Hymenoplasti işlemi süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir. Hymenoplasti işlemi için kliniğimize gelmeden önce mutlaka randevu almalısınız.