Kızlık Zarı

Malatya Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikiminin bir diğer adıda Himenoplasti dir. Kızlık zarı olarak bilinen hymen  kılcal damarlar ile kaplı bir yapıdır. Kızlık zarı onarımı bir vajnal estetik ameliyatlarındandır. Vajinanın 1 cm içerisinde yer alan bu kılcal damarlar ile kaplı yapı, kilolu hastalarda daha da ileride olabilmektedir.

Malatya kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Cinsel ilişki sonrası kanaması ön görülen bu zarın esnek olmasından kaynaklı çoğu zaman kanamayabilir de. Bu nedenle kızlık zarı muayenesi yapılmaktadır. Kızlık zarının birkaç şekili vardır bu şekilleri şöyle sıralayabiliriz; 

  • Annüler, halka şeklinde yapısı olan kızlık zarı
  • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zar
  • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
  • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
  • Septalı, bölmeli kızlık zarı
  • Yarı septalı,  yarı bölmeli kızlık zarı
  • Kresent,yarım ay kızlık zarı olarak sıralandırılır.

Kızlık zarı yapısı sebebiyle ilk girilen cinsel ilişkide kanayabilir de zaman zaman bu kanama pembemsi lekelenme şeklinde de olabilmektedir. Kızlık zarının yapısını hasta kendi bilemez, esnek bir yapıya sahip olan hymen bu nedenle ilk girilen ilişkide kanamayabilme ihtimali de oldukça yaygındır. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi; 

Geçici Kızlık Zarı Dikiminde hastanın ilişkiye girileceği gün belli ise ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olmaktadır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler ve  cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Geçici kızlık zarında ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz ve kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi verecektir.  

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi; 

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ilişki tarihi önemli değildir. Atılan dikişler ilk cinsel ilişkiye girene kadar kalıcılığını korur. Kalıcı hymenoplasti sonrası 3 haftalık iyileşme süresi vardır. Bu sürede ilişkiye girilmemelidir. Dikişler iyileştikten sonra üzerinden yıllarda geçse ilk ilişkide kanama ve yırtılma olur. Kalıcı kızlık zarı dikimi 30-40 dakikada tamamlanır. Bu işlem partner tarafından anlaşılmaz. Kızlık zarı dikimi ancak bir jinekolog muayenesi ile anlaşılabilir. Kalıcı kızlık zarı için işlemden önce, anestezi alınacağı için 5 saat aç,susuz gelinmelidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında ise geçici işlemde olduğu gibi hususlara, dikişler iyileşene kadar dikkat etmek gerekir. İşlem sonrası doktorun yazdığı antibiyotik düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İşlem sonrasında kontrol muayenesi yapılmalıdır. 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası;

Kızlı zarı dikimi sonrasında size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilmektedir. Mutlaka antibiyotiğinizi düzenli olarak içmenizi tavsiye ediyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel bir durum olmaması için antibiyotik büyük önem arz etmektedir. Hymenoplasti işlemi hasta gizliliği esas alınarak yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi sonrası bir kadın doğum uzmanı tarafından bakılmadığı müddetçe bu işlemi yaptırdığınız anlaşılmaz. Kızlık zarı yaptıran hasta 3 hafta sonra kontrolüne gelmesinde fayda var, ve eğer dilerse ileride gireceği ilişki öncesi de gelip kızlık zarı kontrolünü yaptırabilir bunun için kliniğimizi aramanız ve randevu almanız yeterlidir.

Malatya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları nedir?

Kızlık zarı onarım işlemi, özel kliniklerde, ve özel hastanelerde ücret karşılığı yapılmaktadır. Tek fiyat olmamakla birlikte hastane ve kliniklerde yapılan bu işlemde fiyat farkı vardır.

  • KliniğimizdeKızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  dir. Bu fiyatın içinde muayene, işlem, anestezi ve kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz. 
  • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat farkı oluşturmaktadır.