Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Siirt

Kızlık zarı dikimi iki yöntemde yapılır. Geçici kızlık zarı ve kalıcı kızlık zarı. Geçici kızlık zarı dikiminde ilişki tarihi önemlidir. İşlemden sonra 7 gün içerisinde ilişkiye girilmelidir. Adı üstünde geçici işlem de kullanılan yöntem farklıdır. Bu yüzden ilişki süresi uzarsa dikilen kızlık zarı kalıcılığını korumayacak ve tekrar eski halini alacaktır. İşlem 20 dakikada biten kısa süren bir cerrahi girişimdir.

Siirt kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Lokal ya da sedasyon anestezisi tercih edilir. Geçici işlemlerde genellikle lokal anestezi tercih edilir. Hasta tercihi ve tıbbı bir engel yoksa sedasyonda tercih edilebilir. Lokal anestezi işlem yapan hekim tarafından uygulanır. Sadece işlem yapacak bölge uyuşturulur hasta uyanık kalır. Geçici kızlık zarı işlemi sonrası ilişkiye girene kadar havuza denize girilmemelidir. Ayakta duş alınmalı ve enfeksiyona sebep olacak aktivitelerden uzak durulmalı. Dikişlere zarar verilmemesi için ata bisiklete binmek gibi sporlar yapılmamalıdır. İşlemden sonra ilk ilişkide kanama ve yırtılma olacaktır. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi işleminde ise ilişki tarihi önemli değildir. Dikişler 3 hafta sonra iyileşir. İyileştikten sonra işlem üzerinden yıllar da geçse ilk ilişkiye kadar kalıcılığını korur ve kanama olur. Kalıcı kızlık zarı dikimi 30-40 dakikada tamamlanır. Genelde sedasyon anestezisi tercih edilir. Hasta işlem süresince uyur ve hiç bir şey hissetmez. Bu anestezi yöntemi uzman anestezi doktoru tarafından uygulanır. 

İşlemde kızlık zarı parçaları kalmadıysa vajina duvarından parça alınarak kızlık zarı yapılır. İşlemden sonra hasta yarım saat kadar dinlenir sonrasında günlük hayatına geri döner. Kalıcı kızlık zarı işleminden sonra dikişler iyileşene kadar havuza denize girilmemelidir. Ayakta duş alınmalıdır vajina ya su temas etmemelidir. Dikişler iyileşene kadar ilişkiye girilmemelidir. Ağır sporlar yapılmamalıdır. Dikişlerin iyi iyileşmesi için enfeksiyona sebebiyet verecek durumlarda uzak durulmalıdır. Doktorun reçete edeceği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İlk ilişki tarihine kadar kızlık zarına zarar verebilecek cinsel girişimlerde bulunulmamalıdır. 

 Kızlık zarı dikimi işlemine verilen ad hymenoplasti dir.

 Kızlık zarı dikimi işlemi sonrası yatış durumu yoktur. Hasta işlemden sonra günlük yaşantısına geri döner. 

Kızlık zarı dikimi işlemi, muayenehanelerde, özel hastanelerde ve klinikler yapılabilir.

Siirt Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Her doktorun kendine biçtiği belirli bir fiyat vardır. Ankara’da muayenehanemizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyata işlem ile ilgili alacağını tüm hizmetler dahildir. (İşlem,anestezi,kontrol muayenesi)

Kızlık zarı dikimine gelmeden bir gün önce muayenehanemizden randevü alınabilir. İşleme mide boş olarak gelmek gereklidir. Yani işlemden en az 5 saat önce sigara da dahil herhangi bir şey yiyip içilmemelidir. İşlem öncesi tıbbi geçmişinizi doktorumuza doğru bir şekilde aktarmak gereklidir. Bilinen bir rahatsızlığınız, sürekli kullandığınız ilacınız varsa, herhangi bir şeye alerjiniz varsa doktorunuza mutlaka bildirmelisiniz. 

Kızlık zarı dikimi işlemi 18 yaşından küçüklerde ancak anne ya da baba refakati ile işlem yapılır.18 yaşından büyük evli veya bekar kadınlar kendi rızaları ile işlem yaptırabilir. 

Hastamız ile ilgili kişisel veya tıbbi bilgiler hasta istemediği sürece üçüncü bir şahıs ile paylaşılmaz. Doktor-hasta gizliliği muayenehanemiz de önem gösterilen bir durumdur.

Kızlık zarı yani hymenin, işlevsel herhangi bir özelliği ve yararı yoktur. Ergenlik yaşına kadar vajinadan girecek olan enfeksiyonları engeller. Kızlık zarı, vajina girişinin 1 cm içerisinde yer alan ortasında adet kanının çıkabilmesi için delik bulunan ince yapıda bir zardır. Birden fazla kızlık zarı çeşidi bulunmaktadır. Bu durumda her kızlık zarı kanamaz diyoruz. Örneğin esnek kızlık zarı elastik yapısı sebebiyle yırtılmaz ve kanamaz. Küçük delikli kızlık zarında ise ilişki oldukça zor ve ağrılı geçebilir. Kapalı kızlık zarı ortasında delik bulunmadığı için adet kanı dışarıya çıkmaz bu durumda kan içeride birikir şiddetli ağrılara sebep olur. Cerrahi işlem ile bu durum onarılmalıdır. 

Kızlık zarı yapısı ancak jinekolog muayenesi ile anlaşılır. Kızlık zarı muayenesi ile kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı da anlaşılır fakat ne zaman yırtıldığı anlaşılmaz. 

Hymenoplasti, Ankara’da muayenehanemizde Op. Dr. Uzay Yıldırım tarafından yapılmaktadır.