Kızlık Zarı

Kilis Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı kadınlarda genital bölgede vajina girişinin 1-2 cm iç kısmında bulunmaktadır. Görüntüsü ve yapısal durumu sebebiyle zarı andıran ve fonksiyonel hiçbir özelliği olmayan bu yapı kızlık zarı olarak adlandırılır. Tıbbi adı hymen olarak isimlendirilir. Kızlık zarı dikim işlemine de hymenoplasti denir.

Kilis kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Hymenoplasti Süreci ;

Kızlık zarı dikimi ağrılı bir süreç olduğu için bu işlem sedasyon anestezisi ile yapılmakta olup hastamız yaklaşık 30 dakika uyumaktadır. Bu sebeple işlem öncesi midenin boş olması gerekmektedir. Beş saat su ve sigara dahil bir şey yiyip içmeyiniz.

Bazı tıbbi durumlar işlem öncesi önlem almayı yada işlemi hastanede yapmayı gerektirebilir. Bu sebeple tıbbi geçmişiniz eksiksiz bir şekilde aktarınız.

İşlemden sonra ilk 3 hafta, motosiklet, bisiklet, ata binmek, denize yada havuza girmek gibi aktiviteler yasak. Doktorunuzun belirteceği süre boyunca banyo, küvet, jakuzi gibi durumlardan uzak kalmalı ayakta duş almalısınız.İşlem sonrası Doktorunuz size size antibiyotik ve ağrı kesici reçete veriyoruz, antibiyotiği düzenli olarak kullanmanızı ağrı kesiciyi ise ağrınız olduğunda almanızı öneriyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel durumlardan dolayı mutlaka antibiyotik kullanımı olmalıdır. Kızlık zarı dikimi işlemi için il dışından günübirlik gidiş dönüş yapabilirsiniz. Kliniğimizde hasta gizliliği ön planla tutularak bu işlem yapılmaktadır, işlem için verdiğiniz tüm bilgileriniz ve işlem, muayene, kontrol gibi ziyaretleriniz hasta gizliliği önceliği taşımakta olup, etik anlayışımız doğrultusunda bizde saklı kalmaktadır. Aklınıza takılan en küçük durumda bizimle irtibata geçip bilgi almaktan kaçınmayın.

Geçici Kızlık Zarı;

Geçici kızlık zarı için eğer kişi işlem sonra bir hafta, on gün içinde kanama olmasını istediği ilk ilişkisini yaşayacak ise geçici kızlık zarı dikimi yapılır. Bu yöntemde kızlık zarına yapılan dikim işlemi 7-10 gün içinde eski haline döner. Ancak öncesinde ilişkiye girildiğinde sanki ilk defa ilişkiye giriyormuş gibi kanama olmaktadır. Geçici kızlık zarı dikimi sedasyon anestezisi ile olacağı için işlem öncesi 5 saat aç, susuz ve sigara içmemiş olmak gerekmektedir. Bu işlem sonrası ilk ilişkiye girilen zamana kadar ayakta duş almak uygun olacaktır. İlişkiye girmeden öncesinde deniz, havuz, motosiklet kullanımı, bisiklet kullanımı gibi aktivitelerden kaçınılması doğru olur. Size verilen antibiyotik kutu bitene kadar kullanmanız gerekir.

Kalıcı Kızlık Zarı; 

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ilişki tarihi önemli değildir. Atılan dikişler ilk cinsel ilişkiye girene kadar kalıcılığını korur. Kalıcı hymenoplasti sonrası 3 haftalık iyileşme süresi vardır. Bu sürede ilişkiye girilmemelidir. Dikişler iyileştikten sonra üzerinden yıllarda geçse ilk ilişkide kanama ve yırtılma olur. Kalıcı kızlık zarı dikimi 30-40 dakikada tamamlanır. Bu işlem partner tarafından anlaşılmaz. Kızlık zarı dikimi ancak bir jinekolog muayenesi ile anlaşılabilir. Kalıcı kızlık zarı için işlemden önce, anestezi alınacağı için 5 saat aç,susuz gelinmelidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında ise geçici işlemde olduğu gibi hususlara, dikişler iyileşene kadar dikkat etmek gerekir. İşlem sonrası doktorun yazdığı antibiyotik düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İşlem sonrasında kontrol muayenesi yapılmalıdır. 

Kilis Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları nedir?

Kızlık zarı onarım işlemi, özel kliniklerde, ve özel hastanelerde ücret karşılığı yapılmaktadır. Tek fiyat olmamakla birlikte hastane ve kliniklerde yapılan bu işlemde fiyat farkı vardır.

  • Kliniğimizde Himenoplasti işlemi ücreti, Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   dir. Bu fiyatın içinde muayene, işlem, anestezi ve kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyetten bir ücret edemeyeceksiniz. 
  • Kızlık zarı işlemi 2 türlü yapıldığı için işlemin kalıcı yada geçici olması fiyat açısından bir değişiklik göstermektedir.