Kızlık Zarı

Manisa Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı (hymen) vajina girişinin 1 cm içerisinde bulunan ince kılcal damarlar ile kaplı, vücutta işlevsel bir görevi olmayan yapıdır. Kızlık zarının ortasında bulunan delik ile adet kanı görülmektedir, bu yüzden vajina girişini tamamen kapatmaz.

Manisa kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kapalı kızlık zarı çeşidinde delik bulunmadığı için adet kanı görülmez. Normal kızlık zarı, bölmeli kızlık zarı, yarı bölmeli kızlık zarı, doğal çentikli kızlık zarı, yarımay kızlık zarı, çok delikli kızlık zarı, girintili kızlık zarı, dudaksı kızlık zarı, esnek kızlık zarı, saçaklı kızlık zarı ve kapalı kızlık zarı olarak birden fazla kızlık zarı çeşidi sayabiliriz. Her kızlık zarının yapısı farklı olabileceği için her kadına ilk ilşki de kanama olmayabilir. Mesela esnek kızlık zarı elastik yapıya sahip olduğundan penis ile beraber içeriye girer çıkar ve yırtılmaz bu yüzden kanamaz. Bu tür kızlık zarına sahip olan kadınlarda ya birden fazla girilen ilişki sonucu ya da normal doğumda kızlık zarı yırtılır. Bazı kızlık zarı çeşitlerinde ise ilişki oldukça basit geçer ve kanam görülür. Bazende ilşki ağrılı acılı ve zor geçebilir. Kızlık zarı ilk cinsel ilişki ile, mastürbasyon ile, vajinaya parmak veya cisim sokma sonucu, kaza, düşme, çarpma gibi sebepler ile bozulabilir. Kızlık zarı çeşidini veya kızlık zarının bozulup bozulmadığı ancak bir jinekolog muayenesi ile öğrenilebilir. Kızlık zarı muayenesi çıplak göz ile yapılır. Muayene esnasında herhangi bir alet kullanılmaz. Ağrısız bir muayene şeklidir.

Anatomik olarak işlevsel herhangi bi görevi olmayan bu kızlık zarı bazı toplumlar için hayati sonuçlar yaratabiliyor. Namus meselesi yüzünden kadın çinayetlerini duyuyoruz. Bu sebeple daha önce bozulmuş kızlık zarı olan kadınlar tekrar girecekleri ilişkide kanam beklemektedir. Bu durumda kızlık zarı dikimine başvurulmaktadır. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra iyileşip eski halini almaz. Ancak cerrahi bir operasyon ile yırtılan kızlık zarı onarılır. 

Geçici Kızlık Zarı Dikimi;

Geçici kızlık zarı dikiminde ilişki tarihi önemlidir. İşlem ilişkiye girmeden 1-7 gün öncesinden yapılmalıdır. Aksi halde ilişki tarihi uzarsa kızlık tekrar yırtık haline dönebilir, çünkü dikişler geçici olarak atılmıştır. Geçici hymenoplasti, ilişki tarihi yakın kadınlar için uygundur. Atılan dikişler partner tarafından anlaşılmaz. Geçici işlem 15-20 dakikada tamamlanır. İşlem sonrası ilk cinsel ilişkide kanama ve yırtılma meydana gelir. Geçici kızlık zarı dikimi öncesi bilmemiz gereken şey ilişki tarihidir. Sonrasında ise ilişkiye kadar olan sürede enfeksiyona sebep olacak ve dikişlere zarar verecek durumlardan uzak durulmalıdır. Ayakata duş alınmalı su vücuttan akıp gitmelidir, vajina su,sabun vs. ile yıkanmamalıdır, havuza denize girilmemelidir ve ata binmek bisiklete binmek gibi aktiviteler yapılmamalıdır. 

Manisa Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ilişki tarihi önemli değildir. Atılan dikişler ilk cinsel ilişkiye girene kadar kalıcılığını korur. Kalıcı hymenoplasti için 3 haftalık iyileşme süresi vardır. Bu sürede ilişkiye girilmemelidir. Dikişler iyileştikten sonra üzerinden yıllarda geçse ilk iilşkide kanama ve yırtılma olur. Kalıcı kızlık zarı dikimi 30-40 dakikada tamamlanır. Bu işlem partner tarafından anlaşılmaz. Kızlık zarı dikimi ancak bir jinekolog muayenesi ile anlaşılabilir. Kalıcı kızlık zarı için işlemden önce, anestezi alınacağı için 5 saat aç,susuz gelinmelidir. Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında ise geçici işlemde olduğu gibi hususlara, dikişler iyileşene kadar dikkat etmek gerekir. İşlem sonrası doktorun yazdığı antibiyotik düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. İşlem sonrasında kontrol muayenesi yapılmalıdır. 

Kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi, lokal veya sedasyon anestezisi altında yapılır. Lokalde işlem bölgesi uyuşturulur hasta uyanıktır. Sedasyonda ise hasta derin uykuya dalar herhangi bir ağrı acı hissetmez ve işlem bitince uyandırılır. Sedasyon, anestezi uzmanı tarafından uygulanır. Anestezi tercihi hastaya bırakılır tıbbi bir sorun yoksa kendisi tercih eder. Genellikle kızlık zarı dikimi işlemi sedasyon anestezisi ile yapılır.

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir.

Kızlık zarı dikimi, özel hastane, özel klinik ve muayenehanelerde yapılmaktadır. 18 yaşından büyük her kadın işlemi yaptırabilir. 18 yaşından küçükler için anne ya da baba refakati şarttır.