Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Muş

KIZLIK ZARI YAPISI: Kızlık zarı tıbbi terim ile hymen, kadınlarda vajina girişinin 1-2 cm içerisinde bulunmaktadır. Ortasında delik bulunan kızlık zarı vajina girişini tamamen kapatmaz. Bu delikten adet kanı çıkmaktadır. Kızlık zarının işlevsel herhangi bir görevi yoktur. Ergenlik çağına gelene kadar çocuğun genital efeksiyonlardan korunmasını sağlamaktadır. Kızlık zarı ilk cinsel ilişki ile, sert mastürbasyon sonucu, vajinaya parmak veya cisim sokmak, kaza, çarpma, düşme vb. durumlar sonucu yırtılır veya zedelenir. Kızlık zarı yırtıldığı zaman açık renkli veya koyu renkli kanama gerçekleşir. Her kızlık zarı yapısı farklı olduğu için bazende kanama olmaz.

Muş kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

KIZLIK ZARI ÇEŞİTLERİ: Her kadında farklı kızlık zarı çeşidi görülmektedir;

  1. Anüler hymen (yuvarlak kızlık zarı) : Kadınlarda en çok görülen kızlık zarıdır. Ortasında yuvarlak delik olur. Bu sebeple halka görünümündedir. Ortasında ki açıklık fazla olduğunda ilk ilişkide kanama olmayabilir. 
  2. Elastik hymen (esnek kızlık zarı) : İlişki sırasında kızlık zarı elastik yapıda olduğu için dışa doğru esner yırtılmaz ve kanamaz . Bazen ancak normal doğumda yırtılmaktadır. 
  3. Deforme hymen (bozulmuş kızlık zarı) : Kızlık zarı ilişki veya bazı dış etkenler ile yırtılmıştır. 
  4. İmperfore hymen (kapalı kızlık zarı): Kızlık zarı ortasında delik bulunmaz. Zar vajina girişini örter ve adet kanı dışarıya çıkmaz. Bu durum cerrahi işlem ile onarılmalıdır. Aksi halde adet kanı içeride birikir şiddetli ağrılara sebep olur. 
  5. Mikroperfore hymen (küçük delikli kızlık zarı) : Kızlık zarı deliği küçük olduğu için cinsel ilişkide zorluk yaşanabilir. 
  6. Septalı hymen (bölmeli kızlık zarı) : Kızlık zarı deliği iki pencere şeklinde görülür. Bir doku parçası ile ortadan bölünmüş görünümündedir. İlişkiye girmekte güçlük çekilebilir.
  7. Subseptat hymen (yarı gölmeli kızlık zarı) : Kızlık zarından bir parça deliğe doğru sarkar. 

 

KIZLIK ZARI MUAYENESİ: Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını, yapısını ve bekaretliği ancak muayene sonucu net bilgi ediniriz. Kızlık zarı muayenesi için hasta jinekolog masasına alınır. Libium yani vajınanın küçük dudakları dışa doğru çekilir çıplak göz ile bakılarak muayene edilir. Bu muayene şeklinin daha önce yırtılmamış bir kızlık zarına zararı yoktur. 

KIZLIK ZARI DİKİMİ: Kızlık zarı dikimi işlemi, isteyerek ya da tecavüz, kızlık zarına dıştan sert bir darbe ya da masturbasyon yoluyla yırtılması sonucu, gerdek gecesi terkar yırtılıp kanaması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Geçici ve kalıcı olmak üzere iki yöntem ile kızlık zarı dikimi yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi yapılacak kişinin ilişki tarihi belli ise o tarihe göre hangi işlemin uygun olduğuna karar verilir. 

Kalıcı kızlık zarı dikim:  ilk cinsel ilişki, işlemden yıllar sonra bile olsa kalıcılığını korur yırtılır ve kanar. İşlem 30-35 dakikada tamamlanır. İşlem sırasında genelde sedasyon anestezisi tercih edilir.  

Geçici kızlık zarı dikimi: Bu işlemden sonra ilişkiye girme süresi bir hafta, on günü geçmemelidir. Aksi halde geçici olarak atılan dikişler açılıp, kızlık zarı işlem yapılmadan önceki halini geri almış olacaktır. İşlem 20 dakikada tamamlanır. Hasta kendini iyi hissedene kadar yaklaşık 20-25 dakika dinlenir ve günlük yaşantısında geri döner. İşlemde genelde lokal anestezi tercih edilir. 

Kızlık zarı dikimi işlemi sonrası partner bu durumu anlamaz. Ancak jinekolog muayenesi ile anlaşılır. 

MUŞ KIZLIK ZARI DİKİMİ FİYATLARI 

Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.   dir.

Kızlık zarı dikimi yapan devlet hastanelerinde, kızlık zarı dikimi yapan özel hastanelerde, kızlık zarı diken muayenehanelerde ve kliniklerde kızlık zarı dikimi işlemi yapılmaktadır.