Kızlık Zarı

Kızlık zarı dikimi Nevşehir

Kızlık zarının bir diğer adı da Hymen’dir. Kızlık zarı, kadın genital bölgesinde vajina girişinin 1-2 cm içerisinde yer alan, kılcar damarlar ile kaplı ince bir zardır. Kilolu kadınlarda bu zar dahada ileride olabilmektedir. Her bünye aynı olmadığı gibi, kılzık zarının yapısı her insanda aynı değildir.

Nevşehir kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için 0530 302 8551 numaralı telefondan veya WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici ya da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.

Foto Galeri

Kızlık zarının çeşitlerini şöyle sıralandırabiliriz;

 • Annüler, halka şeklinde yapısı olan kızlık zarı
 • Fimbrial, tüp benzeri kızlık zar
 • İmperfore, deliksiz kızlık zarı
 • Labial, dikey yarıklı kızlık zarı
 • Septalı, bölmeli kızlık zarı
 • Yarı septalı,  yarı bölmeli kızlık zarı
 • Kribriform, kalbursu kızlık zarı
 • Kresent,yarım ay kızlık zarı olarak sıralandırılır.

Kızlık zarı yapısı sebebiyle ilk girilen cinsel ilişkide kanayabilir de zaman zaman bu kanama pembemsi lekelenme şeklinde de olabilmektedir. Kızlık zarının yapısını hasta kendi bilemez, esnek bir yapıya sahip olan hymen bu nedenle ilk girilen ilişkide kanamayabilme ihtimali de vardır. 

Kızlık Zarı Onarımı İşlemi Çeşitleri; 

Kızlık Zarı onarım işlemi 2 çeşitte yapılmaktadır, Kalıcı Hymen onarım işlemi ve Geçici Hymen onarım işlemi.

Kalıcı Hymen onarım işlemi; bu yöntem ile yapılan kızlık zarı dikimi sonrası hasta hemen cinsel ilişkiye girmemelidir.  İlişkiye gireceği gün belli değilse hatta belki aylar, yıllar sonra yaşanacak bir ilişki ise kesinlikle kalıcı yöntem ile dikilmesi gerekmektedir. 

Geçici Hymen onarım işlemi; hasta bu işlemi yaptıracak ise ne zaman ilişkiye gireceğini bilmesi gerekir, ilişki tarihinden 7-10 gün öncesinden işlem yapılması doğru olmaktadır. Yapılan işlem esnasında kullanılan aletler ve  cerrahi materyaller sebebiyle 7-10 gün arası kalıcılığını korumaktadır. Geçici kızlık zarında ilişki tarihi büyük önem arz etmektedir. Eğer 10 gün sonra ilişkiye girilmezse tekrar eski halini alacaktır ve işlem bu sebeple boşuna yapılmış olacaktır. İlişki tarihiniz net eğil ise mutlaka doktorunuza bu durumu bildirmelisiniz ve kalıcı yöntem ile yapılmasını tercih etmelisiniz. Doktorunuz bununla ilgili detaylı bilgiyi verecektir.  

Nevşehir Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Kızlık zarı onarım işlemi, özel kliniklerde, ve özel hastanelerde ücret karşılığı yapılmaktadır. Tek fiyat olmamakla birlikte hastane ve kliniklerde yapılan bu işlemde fiyat farkı vardır.

 • Kliniğimizde Kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili fiyat bilgileri için lütfen kliniğimizle iletişime geçiniz.  ’dir. Bu fiyatın içinde muayene, işlem, anestezi ve kontrolünüz de dahildir, yani 3 hafta sonrası yapılacak kontrol içinde ayrıyeten bir ücret edemeyeceksiniz. 
 • Kızlık zarı dikim işleminin kalıcı yada geçici olmasına bağlı olarak farklı fiyat uygulanmaktadır.
 • Kızlık zarı işlem süresince ekstradan bir ücret talep edilmemektedir.

Kızlık Zarının Bozulduğu Anlaşılır mı ?

Kızlık zarı vajina girişinin hemen 1-2 cam içerisindedir. Vajina içerisinde olmasından dolayı sürtünme yoluyla girilen ilişkiden, vajinaya alınan ciddi darbeden, vajina içerisinde girilen yabancı cisimlerden vs ile deforme olabilmektedir. Esnek bir yapıya sahip olan kızlık zarının bozulmama ihtimali de oldukça yüksektir. Kızlık zarının deforme olup olmadığını ancak bir kadın doğum doktoru tarafından muayene sonucu öğrenilebilir. 

Kızlık zarı onarımı işlemini 18 yaşını doldurmuş her kadın kendi rızası ile  yaptırabilir. 

Hymenoplasti işlemi sonrası size antibiyotik ve ağrı kesici reçete edilmektedir. Mutlaka antibiyotiğinizi düzenli olarak içmenizi tavsiye ediyoruz. Oluşabilecek enfeksiyonel bir durum olmaması için antibiyotik büyük önem arz etmektedir. Hymenoplasti işlemi hasta gizliliği esas alınarak yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi sonrası bir kadın doğum uzmanı tarafından bakılmadığı müddetçe bu işlemi yaptırdığınız anlaşılmaz. Kızlık zarı yaptıran hasta 3 hafta sonra kontrolüne gelmesinde fayda var, ve eğer dilerse ileride gireceği ilişki öncesi de gelip kızlık zarı kontrolünü yaptırabilir bunun için kliniğimizi aramanız ve randevu almanız yeterlidir.